ANASAYFA BELDELER

DİL SEÇİMİ

English French German Italian Portuguese Russian Spanish Turkish

BODRUM BELDELERİ

BODRUM
Halikarnassos‘ta (Bodrum‘un ...
AKYARLAR
Turgutreis’in güneyinde yer alan ...
BAĞLA
Kargı ve Bağla koyları geniş kumsal...
BARDAKÇI
Bodrum merkeze en yakın koydur. Karadan...

YOKARLILAR EMLAK


Malikaneler Bölgesinde Çok Özel Malikane Arazisi

AYIN ANKETİ

Sizce Bodrum'un En Büyük Sorunu Nedir?
 

ZİYARETÇİ SAYISI

Bugün130
Dün314
Bu Hafta1408
Bu Ay5792
Toplam3257249

(C) BilCELL

EN ÇOK ARANANLAR

YOKARLİLAR Gayrimenkul Bodrum Yalıkavak Torba Gümüşlük Gündoğan Türkbükü Gölköy Ortakent Bölgesinde Denize Sıfır Malikane Ucuz Lebiderya Arsa Ev Dubleks Daire Vip Turizm İmarlı Araziler Gayrimenkuller Çok Özel

MAVİ YOLCULUK

23 m’den oluşan gulet yatımız sizlere Ege Denizinde muhteşem bir mavi yolculuk ve mükemmel bir tatil geçirmenizi sağlamaktadır...

 

Beldeler
BODRUM

Halikarnassos‘ta (Bodrum‘un eski adı) M.Ö. 484 yılında doğan ve "Tarihin Babası" olarak bilinen HEREDOT‘a göre Bodrum Dor‘lar tarafından kurulmuştur. Daha sonra Karya ve Leleg‘ler bu bölgeye yerleşmişlerdir. M.Ö.650 yılında Megeralılar gelerek şehri genişletmişler adını da Halikarnassos olarak değiştirmişlerdir. Bodrum M.Ö. 386 yılında Persler‘in egemenliğine girmiştir.

Halikarnassos en parlak devrini M.Ö. 353 yılında Karya bölgesinin başkenti olunca yaşamıştır. Dünyanın yedi harikasından biri olan Mausoleum bu dönemde Kral Mausolos‘un anısına kızkardeşi ve aynı zamanda karısı olan Artemisia tarafından yaptırılmıştır.

Bodrum M.Ö. 192 Romalıların eline geçmiş ancak bu dönemde önemli bir gelişme göstermemiştir. M.S. 395 yılında Bizaslıların, M.S. XI yüzyılda Türklerin eline geçmiştir. I. Haçlı savaşlarında Bizanslıların, XIV. yüzyılda tekrar Türklerin eline geçmiştir. 1415 yılında Rodos Şövalyelerinin eline geçmiştir. 1522 yılında Kanuni Sultan Süleyman döneminde tekrar Osmanlı İmparatorluğuna katılmıştır.
Cumhuriyetin ilanından sonra adı Bodrum olarak değiştirilmiştir. 


 

 
YALIKAVAK

Bodrum yarımadasının kuzeybatısında yer alan, Bodrum’a 19 kilometre uzaklıkta bulunan Yalıkavak’a girerken yel değirmenlerinin bulunduğu tepeden çevreye baktığınızda, doğanın dantel gibi olduğunu görürsünüz. Yeşiller içindeki belde su sporları ve yat turizmi için ideal olup, eskiden daha çok balıkçıların teknelerini barındırdıkları limanı şimdilerde komşu ülkelerden gelen yatlara da ev sahipliği yapmaktadır.Yalıkavak kıyıları Monachus Monachus türü fokların yaşamını

Devamını oku...
 
YALIÇİFTLİK

Bodrum’un son yıllarda gelişme gösteren yörelerinden birisidir Yalıçiftlik. Yoğun çam ormanları ve pırıl pırıl sahiliyle farklı bir konumdadır. Kıyının doğu yanı kumsaldır. Son yıllarda yapılan lüks oteller ve tatil köyleri ise yöreye ayrı bir canlılık getirmiştir.Yalıçiftlik’in 4 km ilerisinde halen çiftlik yaşantısının görülebileceği, turizmin elinin değmediği, taştan yapılma çiftlik evleriyle Çiftlikköy görülebilir.
 

 
TÜRKBÜKÜ

Gölköy’den biraz ileride, Bodrum’a 15 kilometre uzaklıkta olan Türkbükü, antik çağda Madnasa adıyla anılırdı. Türkler’den önce Rum köyü olan ve Rumbükü adıyla anılan köy, Türkler’in eline geçmesiyle Türkbükü adını almıştır. Adı her zaman birlikte anılan Gölköy ve Türkbükü, Gündoğan Belediyesi’ne bağlı iki köy iken 18 Nisan 1999 seçimlerinden sonra Göltürkbükü beldesi olarak belediyelik oldu.Türkbükü tepelerinde pek çok kalıntı bulunmaktadır. Birbirine geçen odalardan oluşan oyuk kaya mezarları ilginç bir görüntü sergilemektedir.Sahil boyu sıralanmış olan otel, motel, bar ve restoran türü tesisler aradığınız tüm çeşitliliği sunmaktadır.

 
TURGUTREİS

Yarımadadaki ikinci en büyük yerleşim yeri olan ve Bodrum’a 18 kilometre uzaklıkta olan Turgutreis beldesi, adını ünlü Türk denizcisi Barbaros’un “Denizcilikte, mertlikte benden ileridir” dediği Turgut Reis’ten almıştır. Beldenin birkaç kilometre dışında, deniz kenarındaki anıt Turgut Reis’in ilk yelken açtığı yeri gösterir. Genelde yazlıkların bulunduğu Turgutreis’te lezzetli Türk yemeklerini tadacağınız restoranlar ve barlar bulunmaktadır.Turgutreis’e gitmek için kullandığımız yol, zamanında sadece atların kullandığı yolun asfalta dönüşmüş şeklidir.

 
TORBA

Torba, Bodrum’a 5 kilometre uzaklıktadır. Denizi ve sahili kumluk olan bu koyda sahil boyu, güneşlenme iskeleleri, dinlenme tesisleri, restorantlar ve bar-cafeler sıralanmıştır. Denizinin mavisine doyum olmaz.

 
ORTAKENT

Tarihteki adı Müskebi olan Ortakent, yarımadanın en eski yerleşimlerinden biridir. Bizans döneminde psikoposluk merkezi olarak kullanıldığı sanılan kilisenin bugün ancak kalıntıları günümüze ulaşmıştır. Bodrum-Turgut Reis yolunun tam ortasında olması nedeniyle 1960’lardan sonra Ortakent adını almıştır., Bodrum’a 12 kilometre uzaklıktadır.Ortakent yalısında yer alan turistik tesisler, apartlar sakin bir tatil geçirmek isteyenlere, uzun ve geniş plajı su sporları, yürüyüş ve koşu yapmak isteyenler için çok uygundur.

 
MUMCULAR

Mumcular 5000 nufuslu bir beldedir. Kasabanın arkası orman ve makilere, önü ise Karaova'ya bakar. Karaova oldukça verimli bir ovadır. Ovada daha çok zeytin ve sebze yetiştirilir. Mumcular'ın arkasındaki dağ kızılçam ormanları ve zeytin bahçeleri ile kaplıdır, zeytincilik gelişmiştir. Belde de okuma yazma oranı oldukça yüksektir. Mumcular yerleşiminin küçük bir meydanı vardır. Burada kahve, eczane, meyhane, beyaz eşya dükkânı, doktor, internet kafe, birkaç lokanta ve birkaç bakkal dükkânı bulunmaktadır. Parti binaları ve üç tane park da burada bulunur.

 
KONACIK

Bodrum’un denize sahili olmayan, tarihiyle ünlü bir beldesidir Konacık. Günümüze kadar en korunagelmiş, Leleg şehirlerinden biri olan Pedesa, kalesiyle, M.Ö. IV. ve V. yüzyıllarda Karia bölgesinin önemli şehirlerinden birisiydi.Halicarnassos’un özellikle kuzeyde koruma kalkanı olmuş bu şehir, gelebilecek tehlikeleri önceden görerek o yıllarda güvenliğin teminatı olmuştur.Zamanında önemli bir şarap merkezi olan bugünkü Konacık köyü, 1050 senesinde, Horasan ilçesinden gelip Çırkan önü mevkiine yerleşen 3 çoban tarafından kurulmuştur.

 
KARAİNCİR

500 metre uzunluğundaki kumsalı ile yörenin en iyi plajlarından birisine sahip olan Karaincir, Poyraza karşı korunaklı olması nedeniyle teknelerin sığındığı bir koydur. Günlük tekne turlarının batıda uğradıkları en son noktadır. Köyden itibaren tepeye yapılan uzun bir yürüyüşten sonra Aspat dağındaki Çiftlik kalesine varılır. Yarımadanın en iyi manzaralarından biri buradan görülebilir. Çevreyi süsleyen küçük moteller ve restoranlar sizi ağırlamaya hazırdır.

 
KADIKALESİ

Kadıkalesi, adını Helenistik devre ait olan yakınındaki bir kale kalıntısından almıştır. Turgutreis’in 4 kilometre kuzeyinde yer alan Kadıkalesi, narenciye bahçeleri ve denizi ile yeşille mavinin iç içe yaşadığı bir beldedir. Kumsal olan denizkıyısı damak tadınıza cevap verecek olan restoranlarla donatılmıştır.

 
GÜVERCİNLİK

Bodrum’a 20 kilometre uzaklıkta, yeşille-mavinin kucaklaştığı, Bodrum’a gelirken sizi karşılayan pırıl pırıl bir koydur. Sahilini düzenleyen pek çok tesis size farklı seçenekler sunar. Denizinde yakamozları sayarak yüzersiniz.

 
GÜNDOĞAN

Bodrum’a 18 kilometre uzaklıkta olan bu belde antik çağda Madnasa diye bilinen eski Leleg şehrinin çok yakınında yer almaktaydı.Gündoğumu, günün ışıldadığı zaman anlamına gelen Farilya, günümüzde Gündoğan ismine dönüşmüştür.İrili ufaklı pek çok işletme, en uzun sahil şeridine sahip olan Gündoğan yalısına yerleşmiştir. Küçük limanında günübirlik kiralanılabilen tekneler vardır. Biri çam ormanlarının içinde, öteki kayaya yerleşmiş olan 52 basamak manastırı, Leleg kaya mezarları, Peynir Çiçeği Mağarası, değirmenler ve sarnıçlar Gündoğan’ın tarihi zenginlikleridir.

 
GÜMÜŞLÜK

Bodrum’a en uzak mesafede olan bu koy, 26 kilometre uzaklıktadır. Kadıkalesi’nden sonra en eski yerleşim yerlerinden biridir, arkeolojik olarak resmi sit alanıdır. Gümüşlük’ün Kral Mausolos tarafından 4. yüzyılda yapılan Myndos kentinin bulunduğu bölgede yer aldığı bilinmektedir. Antik stadyum ve tiyatro dahil toprak üstünde hemen hemen eskiden hiç iz kalmamıştır. Myndos Limanı, bugün sular altında kalmış olmasına, antik dönemden günümüze çok az kalıntı ulaşmış olmasına karşın, dalmayı sevenler için su altında unutulmaz görüntülerle karşılaşmak hala mümkündür. Arkeolojik sit alanı olduğundan yalnızca snorkellerle dalınmasına izin verilmektedir.Antik çağlarda Myndos’un bağımsız olarak gümüş para bastığından söz edilmektedir. Yöre halkı gümüş madeni olabileceği düşüncesiyle bölgeye Gümüşlük adını vermiştir.Myndos, antik çağın şarap üretim merkezi olarak bilinmektedir. Myndoslular şarabı deniz suyuna karıştırarak içerlermiş.Gümüşlük’ün açık denizden korunmalı olan iki koyunu birbirinden ayıran ve sahile yakın olan Tavşan Adası’na diz boyu olan sudan yürüyerek gitmek mümkündür. Güneşin batışının en güzel seyredildiği yerlerden biri olan Gümüşlük, 1999 yılında Belediye olmuştur.

 
GÜMBET

Son yıllarda başlı başına bir tatil yöresi haline gelen Gümbet Bodrum’a Bardakçı’dan sonraki en yakın koydur, sadece 3 km uzaklıktadır. Adını beyaz kubbeli yağmur sarnıçlarından almıştır. Kumsalın etrafını otel, motel, bar ve restoranlar bir kolye gibi süslemektedir. Bodrum’a yakın olması nedeniyle, özelikle denize girmek ve su sporları yapmak için en çok tercih edilen yerlerdendir. Gümbete olan rağbet burada hareketli bir gece yaşantısının doğmasını sağlamıştır.

 
GÖLKÖY

Bodrum merkezine 13 kilometre uzaklıktaki, Bodrum Yarımadası’nın kuzeyine bakan Gölköy’ün mitolojik adı Karianda’dır. Karyalılar döneminin bağcılık ve şarapçılıkla uğraşan ünlü bir sahilidir. Gölköy’ün doğusu ve güneyi yarımadanın tek ormanlık bölgesidir. Tepeleri çam ormanları ile kaplı zeytin ve mandalina ağaçlarının çokça görüldüğü bir beldedir. Yörede narenciye özellikle satsuma (Rize mandalinası) yetiştirilir. Gölköy sahilinde, değişik yemek seçenekleri sunan lokantalar ile konaklayabileceğiniz motel ve pansiyonlar vardır.

 
BİTEZ

Bodrum’a sadece 7 kilometre uzaklıkta olan Bitez, özellikle sörfle ilgilenenler için vazgeçilmez bir koydur. Sörf ekipmanlarını kiralamak ve yeni başlayanlar için ders alma olanağı da vardır. Yeşille mavinin kucak kucağa yaşandığı Bitez’de geçtiğimiz çağları, köy hayatını, içinde bulunduğumuz yüzyılı yaşamak mümkündür.Bitez size masmavi denizi ve kumsalına sıralanmış otelleri, irili ufaklı pansiyonları ve Avrupa mutfağından da örnekler sunan restoranlarıyla huzurlu bir ortam sunmaktadır.

 
BARDAKÇI

Bodrum merkeze en yakın koydur. Karadan dolmuşlarla ve iç limandan kalkan dolmuş teknelerle gidilir, günlük gezi teknelerinin uğrak yeridir. Burada birçok konaklama tesisi bulunmaktadır. Plajın sahili ve denizi kumludur. Bodrum halkı içme suyu ihtiyacının büyük bir kısmını buradan karşılamakta idi. Bardakçı ismi yörede bardak kelimesinin testi anlamına gelmesiyle verilmiştir.

 
BAĞLA

Kargı ve Bağla koyları geniş kumsalı ve kumlu deniziyle özellikle günübirlik turların vazgeçemediği yerlerdir. Kargı ve Bağla koylarında sahilden açıklara kadar deniz dibinde eski çağlardan kalma kalıntılar vardır.Bağla’dan hemen sonra deniz kıyısında yüksek bir dağ görürüz. Adını ekime elverişli olmayan yer anlamına gelen Aspartos’un kısaltılmışından alan Aspat, Bodrum türkülerine adını vermiştir. Klasik çağdan günümüze dek çeşitli uygarlıkların kalıntıları bu tepe ve çevresinde yer almaktadır.

 
AKYARLAR

Bodrum Yalıkavak Emlak Ofisi Yokarlılar Arsalar Gayri Menkul Real Estate Emlak Pasanda Estate Kiralık Satılık Ev İşyeri Emlakçılar Danışmalık Building Property Off Plan Pasanda Emlak Estate Yokarlılar Hasan Yokarlı Rent bodrum, emlak, yalıkavak, real, estate, property, estate, off, plan, building, inşaat, danışmanlık, müteahit, mimar, türkbükü, turgutreis, arsa, işyeri, imarlı, arsa, imar, imarsız, Dukkan, Dükkan, Fabrika, Otel, Restorant, Restaurant, Bina, Konut, Turistik, Tarla, Sanayi Arsası, Arsa, Satılık, Satilik,Devir, Devre, Mülk, Mulk, Apartman, Restoran, Plaza, Pusula, Rent, Rental, Sale, Flat, Chamber, Real Estate, Agent, Expertise, Ekspertiz, Fiabci, Dublex, Loft, Garden, Cooperative, Complex, Studio, Luxurious, Flat, Residance, Mansion, Pavilion, Villa, Sea, Shopping, Centre, Bar, Gasoline, Station, Building, Cafe, Warehouse, Factory, Business, Department, Office, Hotel, Room, Holiday, Village, Island, Farm, Land, Autopark,  Industrial, Field, Commercial, Tourism, Grundstück, Tourismus, Handelsgrundstück, Acker, Industriegrundstück, Parkplatz, Wohnungsgrundstück, Insel, Feriendorf, Grosses Geschäft, Arbeitszentrum, Fabrik, Laden, Lager, Gebäude, Tankstelle, Atelier, Einkaufszentrum, Strandvilla, Einzelstehende, Haus,  Gebäude, Liegenschaft, Landhaus, Beherbung, Luxus, Wohnung, Sommer, Siedlung, Genossenschaft, Dach, Garten, Typ, L'appartement, maison, étages, avec, jardin, comble, coopérative, cité, L'habitation d'été,  luxueux, vieille, pavillon Bodrumda Kelepir arsalar, Bodrumda Kelepir Evler, acil satılık evler, acil satılık arsalar, denize sıfır 0 arsalar, denize sıfır 0 evler, denize sıfır 0 oteller, malikaneler, acil satılıklarTurgutreis’in güneyinde yer alan Akyarlar, Bodrum’dan 22 kilometre uzaklıkta eskinin balıkçı köyüdür. Üç mil mesafeyle Yunanistan’ın Kos Adası’na yarımadanın en yakın noktasıdır (5 km.). Sahildeki kimi evlerden de anlaşılacağı gibi eski bir Rum yazlık beldesi olan Akyarlar’ın yakın bir geçmişe kadar geçim kaynağı balıkçılık idi. Sahil boyunca küçük restoranlar ve pansiyonlar yer almaktadır

 


Description  Description  Description  

Tilkicik Koyunda Deniz Manzaralı Müstakil Villa
Yalıkavak - Tilkicik mevkiinde 1000 m² alan içerisinde 450 m² kapalı alana sahip, 4 yatak odası, 5 banyo+wc, 2 salon, 2 mutfaktan oluşan, bahçeli, müştemilatlı, özel yüzme havuzlu, deniz manzaralı müstakil malikane.

Yalıkavak Marina Manzaralı Müstakil Villa
Yalıkavak - Geriş mevkiinde 600 m² arsa içerisinde 290 m² kullanım alanına sahip, 4 yatak odası, 4 banyo+wc, 1 salon ve mutfaktan oluşan özel yüzme havuzlu, deniz ve doğa manzaralı müstakil villa.